نکات مهم در ساخت استودیو | راهنمای ساخت استودیو | خرید تجهیزات استودیویی | وسایل استودیو | بهترین استودیو ایران | استودیو موسیقی | در این مقاله سعی داریم نکات ضروری و مهم در ساخت یک استودیو را برایتان شرح دهیم... | فروشگاه اینترنتی کالا استودیو

در هر کاری اگر حساب شده و با برنامه درست پیش برویم، نتیجه کار مطلوب و استاندارد خواهد بود. ساخت یک استودیو نیز از این قانون مستثنی نبوده و ما در این مقاله بعضی نکات مهم در ساخت استودیو را در وبلاگ فروشگاه اینترنتی کالا استودیو برایتان بازگو خواهیم کرد. باما همراه باشید.

ساخت یک استودیو موسیقی از آنچه که تصور میکنید آسان تر بوده در صورتی که با برنامه و حساب شده پیش بروید. در غیر این صورت نتیجه کار شما نتیجه مطلبوبی نخواهد بود. در ادامه نکات مهم در ساخت استودیو سعی داریم مواردی را برای شما توضیح دهیم که در کیفیت کار شما موثر بوده و با رعایت کردن آنها میتوانید خروجی خوبی داشته باشید. داشتن یک استودیو برای خودتان سرشار از مزیت های اقتصادی و حرفه ای است و میتواند در رشد شما در موسیقی و صرفه جویی هزینه هایتان به شما کمک کند. عالوه بر راحتی و کاهش استرس در استودیو شخصی خودتان، هزینه ها نیز برایتان نزدیک به صفر میشوند و شما تنها هزینه ای که پرداخت کرده اید برای خرید تجهیزات استودیویی و تجهیز کردن فضایتان است.

 

مدیریت هزینه ها

ساخت یک استودیو موسیقی هزینه های تقریبا بالایی دارد اما شما با هر بودجه ای میتوانید بهترین هارا بسته به نیاز و نوع فعالیت خود انتخاب و خریداری کنید. معمولا در هنگام ساخت استودیو اول به وسایلی همچون کامپیوتر، کارت صدا ، میکروفون استودیویی، اسپیکر مانیتورینگ و… توجه شده و تمام بودجه نیز صرف همین وسایل میشود که این بد نیست، اما دیگر وسایل و مراحل نیز دارای اهمیت هستند و میبایست بودجه خود را مدیریت کنید. اگر تمام هزینه شما صرف خرید چند تکه شود، بودجه ای برای دیگر وسایل نمیماند و مجبور میشوید که یا خرید بعضی موارد را به زمان دیگری موکول کنید و یا محصولات کم کیفیت تر را که قیمت کمتری دارند خریداری کنید.

آکوستیک کردن فضا

یکی از مهم ترین نکات مهم در ساخت استودیو، آکوستیک کردن محیط میباشد که در کیفیت خروجی شما موثر است . اینکه فضای شما صدای خوبی داشته باشد یا نه را آکوستیک محیط تایین میکند . بهتر است قبل از خرید تجهیزات و بعد از مشخص شدن فضای کار، به فکر مجهز کردن اتاق به تجهیزات آکوستیک شامل ورق آکوستیک شانه تخم مرغی، بیس ترپ، پنل ها و… باشید و زیر ساخت هارا آماده کنید. اینکه فضای شما چه اندازه باشد را بودجه شما مشخص میکند اما اگر کار شما به میکس و مسترینگ حرفه ای خلاصه میشود میتوانید اتاق کارتان را کوچک تر انتخاب کنید تا فضا ایزوله تر شده و راحت تر آکوستیک شود. اگر هم ظبط وکال و ساز در برنامه هایتان است، میبایست یک اتاق نسبتا بزگ تر را به عنوان اتاق رکورد اختصاص دهید.

همه چیز برابر

برای اینکه کیفیت کار شما حرفه و بالا باشد، لازم است که همه تجهیزات ریز و درشت در استودیو شما برابر بوده و کیفیت استاندارد داشته باشند. به عنوان مثال کابل و اتصالات در کیفیت انتقال اطلاعات موثر بوده و اگر کابل هایتان ضعیف یا نامرغوب باشند باعث افت کیفیت کارت صدا و میکروفون شما میشوند. این نوع موارد در ساخت یک استودیو کم پیدا نمیشود و نیازمند مدیریت شما است تا همه چیز را برابر انتخاب و تهیه کنید.

استودیو دوست داشتنی

محیط استودیو شما در روند کار و روحیه شما تاثیر مثبتی دارد . به همین دلیل سعی کنید محیط را باب میل خود تزئین کنید . شاید برای تکمیل پروژه مجبور باشید ساعت های زیادی را در استودیو سپری کنید پس اگر محیط باب میل شما نباشد از آنجا فراری خواهید شد و یا کار کردن برایتان لذت بخش نخواهد بود. تنظیم و… تا حد زیادی به خلاقیت شما وابسته است و خلاقیت شماهم زمانی گل میکند که حالتان نسبتا خوب باشد.

همه چیز هم در یک استودیو موسیقی بر روحیه شما تاثیر گذار است از نوع، مدل و ظاهر تجهیزات استودیویی شما گرفته تا نورپردازی (باید جوری تنظیم و انتخاب شود که از خستگی و اذیت شدن چشم جلوگیری کند)، دیزایت داخلی و … همیشه سعی کنید تجهیزات و وسایل پر کاربرد را در نزدیکی خود قرار دهید تا برای هربار استفاده از جای خود بلند نوشوید و اینکه روی میز کار خود را خلوت نگه دارید.

کلام آخر

حتی تصور اینکه شما یک استودیو شخصی برای خود داشته یاشید هم زیبا و دلنشین است . زیرا علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، شما همیشه به محیط کاری استودیو دسترسی دارید تا در هر زمان بدون هیچ محدودیتی بتوانید روی پروژه خود کار کنید. در این مقاله به چند مورد از مهکم ترین نکات مهم در ساخت استودیو پرداختیم و در مقاله های بعدی موارد بیشتری را نیز برایتان بازگو خواهیم کرد. از اینکه در وبلاگ کالا استودیو باما همراه هستید از شما متشکریم.

آیا ساخت یک استودیو موسیقی هزینه های تقریبا بالایی دارد؟

ساخت یک استودیو موسیقی هزینه های تقریبا بالایی دارد اما شما با هر بودجه ای میتوانید بهترین هارا بسته به نیاز و نوع فعالیت خود انتخاب و خریداری کنید.

آیا کیفیت تجهیزات استودیو حائز اهمیت است؟

بله، برای اینکه کیفیت کار شما حرفه ای و بالا باشد، لازم است که همه تجهیزات ریز و درشت در استودیو شما برابر بوده و کیفیت استاندارد داشته باشند.

یکی از مهم ترین نکات در ساخت استودیو چیست؟

یکی از مهم ترین نکات مهم در ساخت استودیو، آکوستیک کردن محیط میباشد که در کیفیت خروجی شما موثر است . اینکه فضای شما صدای خوبی داشته باشد یا نه را آکوستیک محیط تایین میکند.

چگونه باید یک استودیو موسیقی بسازیم؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال لازم است که این مقاله را مطالعه فرمایید.